Dvě středočeská sociální zařízení se dočkají rekonstrukce. V Domově U Anežky vznikne přístavba, v Domově Pod Lipami bude upravena komunikace v parku

Chráněné bydlení Denní stacionáře Domovy pro osoby se zdravotním postižením Domovy pro seniory Domovy se zvláštním režimem Středočeský kraj Týdenní stacionáře

Středočeští radní koncem června schválili vyhlášení dvou podlimitních veřejných zakázek v krajských sociálních zařízeních. Jedná o se o přístavbu v Domově U Anežky a také rekonstrukci komunikací v areálu Domova Pod Lipami Smečno.

Domov U Anežky v obci Luštěnice plánuje přístavbu budovy, ve které se bude nacházet nová jídelna s kuchyní a také společenské prostory pro klienty.

„Díky přístavbě dojde k rozšíření domova o jedno patro s 18 novými lůžky. V současnosti v zařízení je 62 klientů, kteří bydlí v 31 dvoulůžkových pokojích,“ upřesňuje radní pro oblast sociálních věcí Martin Hrabánek. Zařízení funguje jako domov se zvláštním režimem a pečuje o klienty s chronickými duševními onemocněními, nejčastěji se stařeckou demencí, kteří již nezvládají péči sami o sebe a každodenní úkony bez pomoci druhých. Předpokládané náklady činí 102 milionů korun.

Druhé vyhlášení veřejné zakázky ve zjednodušeném podlimitním řízení se týká Domova Pod Lipami ve Smečnu, který je jednou z největších krajských příspěvkových organizací a provozuje domov pro seniory, domov pro osoby se zdravotním postižením, chráněné bydlení a týdenní a denní stacionář pro seniory. V domově plánují opravit stávající komunikace v areálu zámeckého parku, ve kterém se sociální zařízení nachází.

„Cílem je zajistit bezpečný provoz a především pohyb klientů a zaměstnanců domova. Odhadem by rekonstrukce měla vyjít na 21 milionů korun,“ upřesňuje radní Hrabánek.

Zdroj: Středočeský kraj

Napsat komentář