Královéhradecký kraj přispěje na obědy pro děti ze sociálně slabých rodin, žádosti je možné podávat od srpna

Královéhradecký kraj

Od 1. srpna bude opět možné zapojit se do projektu Potravinová pomoc dětem v Královéhradeckém kraji pro školní rok 2024/2025, a podpořit tak děti ze sociálně slabých rodin bezplatným školním stravováním.

Podpořit je možné žáky od 2 do 26 let buď na základě potvrzení o hmotné nouzi, nebo na základě rozhodnutí ředitele školy. Podpora trvá po dobu až celého školního roku.

Přihlásit se do projektu je možné od 1. srpna přes dotační portál krajského úřadu a přihlašování bude možné do vyčerpání alokace.

Zapojit se mohou mateřské, základní, střední školy i školní jídelny.

Projekt probíhá na základě úspěšné projektové žádosti Královéhradeckého kraje v Operačním programu Zaměstnanost plus. Pro Královéhradecký kraj je u Ministerstva práce a sociálních věcí alokovaných téměř 12 milionů korun na školní roky 2023/2024 a 2024/2025. Kraj se na projektu finančně spolupodílí částkou 1,2 milionu korun.

V letošním školním roce je zapojeno 67 škol a podpořeno 520 dětí.

Na webu najdete podrobné informace k projektu pro školy nezřizované krajem i zřizované krajem. V případě dotazů kontaktujte Lucii Feuchter z oddělení regionálního rozvoje (tel.: 601 375 644, e-mail: lfeuchter@khk.cz).

Zdroj: Královéhradecký kraj

Napsat komentář