Sháníte oddychové čtení na léto? Potěší vás kniha kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny

Ze života klientů

Sháníte-li oddychové čtení na dovolenou nebo chcete potěšit dárkem své přátele, které navštívíte během prázdnin, určitě neuděláte chybu nákupem knihy kresleného humoru. Autorem jedné takové je kreslíř z našeho regionu, tvořící humor navzdory těžkému postižení po vážném úrazu. 

Kniha s provokativním názvem Když sranda vzniká v posteli obsahuje 130 vtipů a doplněna je řadou fotografií a zajímavostí z autorova života. K zakoupení je za 150 Kč například v Městské knihovně Bakov nad Jizerou a v knihkupectví a papírnictví Hany Otáhalové v Mnichově Hradišti. Další prodejní místa, možnost zaslání knihy poštou i veškeré další podrobnosti a najdete na webu Spokojeného domova.

Jiří Flekna (1959–2021) z Bakova nad Jizerou byl po těžkém úrazu páteře čtyři desítky let upoutaný na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdával. Začátkem 80. let začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou měl i řadu výstav na různých místech ČR. Vyvrcholením jeho tvorby měla být kniha kresleného humoru, na které již začal spolu s přáteli pracovat. V březnu 2021 nás předčasně opustil. Jelikož už byla jasná Jirkova konkrétní představa, přátelé a rodina se rozhodli, že knihu vydají in memoriam.


Kniha s provokativním názvem Když sranda vzniká v posteli obsahuje 130 vtipů a doplněna je řadou fotografií a zajímavostí z autorova života


Jiří Flekna při své práci na snímku z roku 2009. Foto: archiv Spokojeného domova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *