Sociální služby ve Zlínském kraji se dočkají nového vybavení i nutných oprav

Zlínský kraj

Během druhého pololetí letošního roku čekají sociální služby ve Zlínském kraji opravy a modernizace. Vedení kraje aktuálně schválilo sedm investičních akcí, které přispějí ke zvýšení kvality sociálních služeb v regionu. Celkové náklady přesáhnou částku 8 milionů korun.

„Cílem investic, které kraj směřuje do oblasti sociálních služeb, je zajistit lepší podmínky pro klienty a ještě vyšší kvalitu služeb. Aktuálně jsme podpořili zejména pořízení nového vybavení, jako jsou speciální polohovatelná lůžka. Ta jednak zajistí vyšší komfort klientům, jednak pomohou ulehčit namáhavou práci lidem, kteří o ně pečují. Jedná se sice o menší, ale přesto velmi potřebné a důležité investice,“ říká statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která je odpovědná za oblast sociálních služeb.

Výčet aktuálně podpořených investičních akcí zahrnuje například pořízení nových speciálních lůžek pro Sociální služby Uherské Hradiště za 1,2 milionu korun a pro Sociální služby Vsetín za 1,4 milionu korun. Mezi schválenými záměry je i oprava poruchového evakuačního výtahu v Domově seniorů v Uherském Hradišti za více než milion korun, sanace vlhkosti zdiva hlavní budovy Centra ÁČKO ve Valašském Meziříčí s náklady dosahujícími 1,5 milionu korun nebo nátěr střechy zlínského Domova pro seniory Burešov za téměř 900 tisíc korun.

Napsat komentář